Ana sayfa / Servis Taşımacılığı Sektörü / istanbul’da Lüks Taksi Dönemi – servistasimaciligi.com
istanbul'da Lüks Taksi Dönemi
istanbul'da Lüks Taksi Dönemi - servistasimaciligi.com

istanbul’da Lüks Taksi Dönemi – servistasimaciligi.com

istanbul’da Lüks Taksi Dönemi – servistasimaciligi.com
5 (100%) 3 votes

istanbul’da Lüks Taksi Dönemi – servistasimaciligi.com Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi, Korsan Taksilere Son, Kaliteli Araçlarda

istanbul’da Lüks Taksi Dönemi – servistasimaciligi.com Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi, Korsan Taksilere Son, Kaliteli Araçlarda Yolculuk, Devlet Teşviki, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı açıklamaları yer almaktadır.

servistasimaciligi.com

MEVA Turizm firmasına ait servistasimaciligi.com web sitesinde Servis Taşımacılığı Sektörü ile alakalı bilgi ve haberler yer almaktadır.

İstanbul’da Lüks Taksi Dönemi

İstanbul’da uzun süredir hazırlıkları yapılan lüks taksi dönemi Aralık ortalarında başladı. 6 yolcu kapasiteli 60 lüks araç ile mini minibüs görünümünde olan araçlarla seyahat etmek oldukça pahalı. 5+1 büyük otomobil olarak adlandırılan otomobillere taksi plakalarını takarak hizmet verecekler.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi

Lüks taksi olarak adlandırılan hizmete, Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi tarafında başlandı.  Kısa sürede yaygınlaşacağı düşünülen hizmet için sonraki adımlar AVM ve beş yıldızlı otellerde lüks taksi uygulaması olarak düşünülüyor.

Lüks Taksi

Lüks Taksi
Lüks Taksi

Araçlar bilinen taksiler gibi sarı ve küçük olmadığından yanlarında taksi olduğunu belirtir dama ve üstlerinde taksi levhası var. Ayrıca taksilerin üzerinde “Lüks Taksi” yazıyor.

Fahrettin Can

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, “Bu araçların alım fiyatlarının yüksek olduğu için bugünkü taksimetre maliyetinin iki misli ücretle bu hizmeti vereceğiz. Normal taksinin taksimetre açılışı 4 lira, indi bindi ücreti yeni zamla 10 lira olurken, bu özel lüks araçların açılış fiyatları 8 TL indi bindi ücreti ise 20 TL olacak.” dedi.

İstanbul Büyükşehir yetkililerine teşekkürlerini sunan Fahrettin Can, İstanbul’da lüks taksiler ile ilgili bir boşluk olduğunu ve bunu korsan taksilerin doldurduğunu sözlerine ekledi.  Bu hizmet ile korsan taksiciliğin önüne geçeceklerini ve daha kaliteli bir hizmet sunulacağını söyledi.”

Korsan Taksilere Son

Havalimanında yerli ve yabancı turistlere hizmet veren Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi tarafından uzun bir hazırlık dönemi sonrasında başlatılan uygulama için kullanılacak araçların hizmet kalitesi oldukça yüksek.

Korsan Taksilere Son
Korsan Taksilere Son

Taksinin içinde mini bar, televizyon, bilgisayar, internet bulunurken koltukları deri kaplama. Navigasyon hizmeti ile yolcu nereye, ne kadara gittiğini görüyor. Ayrıca yol haritasında İstanbul güzergâhında ilgili tarihi yerlerin bilgileri yer alıyor.

Korsan Taksiler

Korsan taksilerden yıllardır muzdarip olan yolculardan uygulamaya destek geldi. Gideceğiniz yere uzun bir İstanbul turu ile götüren, sebepsiz iki katı ücret talep eden, güvenilirliği tartışmalı olan korsan taksilerin yerini yetkili kurumların denetimi altında olan ve kendinize şikâyetlerinizde muhatap bulabileceğiniz lüks taksiler aldı.

Kaliteli Araçlarda Yolculuk, Devlet Teşviki

Hükümetin ticari araçların yenilenmesinde vergi teşvikine ilişkin getirdiği ÖTV muafiyeti lüks taksi araçları içinde faydalı oldu. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) tarafından toplantı düzenlenerek taksiciler bilgilendirildi.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur, bazı müşterilerin araç seçtiğini söyledi. Beklentiye cevap vermek için araç yenilemesine gittiklerini söyleyen Başkan Yahya Uğur, “Bazıları kaliteli araç görünce kendi aracını çıkarmak istemeyebiliyor. Bu talepleri karşılamak lazım.

ÖTV muafiyeti

Açıkçası ÖTV muafiyetinde taksiciler bunu cebine koysun istemem, müşteriye hizmet olsun isterim. Hükümetimizin yaptığı bu teşvikten vatandaş da faydalansın. Esnafımız da kazansın” diye görüş verdi.

istanbul’da Lüks Taksi Dönemi – servistasimaciligi.com

MEVA Turizm Firması‘na ait olan https://servistasimaciligi.com/ web sitesinde istanbul’da Lüks Taksi Dönemi – servistasimaciligi.com başlıklı yazımız 29 Mart 2018 tarihinde yayımlandı.

Meva Turizm

Servis şoförlerinin Eğitim Sertifikalarını Edinmeleri için Son Günler

Servis şoförlerinin Eğitim Sertifikalarını Edinmeleri için Son Günler

Servis şoförlerinin Eğitim Sertifikalarını Edinmeleri için Son Günler4.9 (97.5%) 8 votes Servis şoförlerinin Eğitim Sertifikalarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara