Ana sayfa / Gerekli Belgeler / işyeri Servis Araç Kuralları Personel Servis Aracı Kuralları
işyeri Servis Araç Kuralları
işyeri Servis Araç Kuralları

işyeri Servis Araç Kuralları Personel Servis Aracı Kuralları

işyeri Servis Araç Kuralları Personel Servis Aracı Kuralları
4.8 (96%) 5 votes

işyeri Servis Araç Kuralları Personel Servis Aracı Kuralları, Personel Taşıma Yol İzin Belgesi, Servis Taşımacılığı Yetki Belgesi, Gerekli Belgeler, Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi hakkında bilgiler yer almaktadır.

işyeri Servis Araç Kuralları

Meva Turizm Firmamız 2009 yılından itibaren bu sektöründe kurumsal olarak hizmet vermeye başlamıştır. Firmamız yapmış olduğu her çalışmada güvenli ve kaliteli hizmet sunmak adına gerekli olan bütün belge ve sertifikalara sahiptir. Bunun yanı sıra fabrika, tekstil, atölye ve iş yeri servis hizmetlerimizde ve diğer servis hizmetlerimizde araç içerisinde uyulması gereken kurallar personelin güvenli bir şekilde ulaşım sağlaması için son derece önemlidir. Firmamız belirlemiş olduğu işyeri servis araç kuralları ve araç içi uygulanacak olan kural seçeneklerini çözüm ortaklığı yaptığımız her firma için belirterek bu şekilde araç içerisinde bulunan personelin uymasını sağlamaktadır.

Personel Taşıma Hizmetimiz

Personel taşıma hizmetimiz için lüks ve konforlu servis araçlarımız ile en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktayız. Can güvenliği vermiş olduğumuz hizmetlerde önceliğimiz olduğundan bu konuda daha etkili ve kaliteli sonuçlar elde edilmesi için personel, fabrika, okul, dershane, işyeri servis araç kuralları ve kanunlarla belirlenmiş gerekli kurallara uygun şekilde hareket edilmesini sağlamaktayız. Yapmış olduğumuz her çalışmada can taşıdığımızın farkında olarak en iyi sonuçların elde edilmesi için kurallara uygun şekilde hareket etmekteyiz. Firmamız gerekli belge ve sertifikalar ile kuramsal olarak bu alanda uzun yıllardır hizmet vermektedir.

Personel taşıma hizmetimiz
Personel taşıma hizmetimiz

işyeri Servis Araç Kuralları; Araç içerisinde güvenli bir şekilde yolculuk edilmesi için personelin uyması gereken birbirinden farklı kural seçenekleri bulunmaktadır. Bu sayede özellikle yolculuk sırasında emniyet kemeri takılması, şoförüyle konuşulmaması gibi pek çok farklı konuda itinalı şekilde davranılması her durumda güvenli yolculuk imkanı sunmaktadır. Araç içerisinde uyulması gereken kurallar iş yeri servis personel taşıma hizmetimiz sırasında detaylı bir şekilde verilmektedir.

Personel Servis Aracı Kuralları

Personel taşımacılığı konusunda kurulduğumuz ilk günden itibaren vermiş olduğumuz hizmetler sayesinde kaliteli sonuç elde edilmesi adına belirlemiş olduğumuz personel servis aracı kuralları dahilinde çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Personel servisi hizmeti sırasında hem personelin güvenliği sağlamak hem de kaliteli hizmet almaları için belirlemiş olduğumuz birbirinden farklı konularda kurallar bulunmaktadır.

Personel Servis Aracı Nedir? Bireysel, özel, tüzel kişiler yanında bir kamu kurum ve kuruluşun personelini anlaşmalar dahilinde belirlenen ücret karşılığı taşıyan şahıs veya şirketlere ait minibüs, midibüs ve otobüs türündeki ticari araçlardır.

Özellikle can güvenliği sağlanması için araç içerisinde uyulması gereken kuralların başında her yolculukta emniyet kemeri takılması ve aynı zamanda koltuklardan araç durmadan kalkılmaması gibi birbirinden farklı kural seçenekleri bulunmaktadır. Personel taşımacılığında servis aracı içerisinde özellikle personelin uyması gereken kural seçenekleri anlaşma yapılırken müşterilerimize sunulmaktadır. Aynı zamanda araç içerisindeki bilgilendirme ile personele bu konuda bilgi alması sağlanmaktadır.

Personel Taşıma Yol İzin Belgesi

Firmamız personel taşıma, öğrenci servis taşımacılığı ve yolcu taşıma hizmetini uzman personeli ile birlikte en kaliteli şekilde sunmaktadır. Personel taşıma hizmeti vermemiz için gerekli olan belgelerden birisi de personel taşıma yol izin belgesi olduğundan firmamızın sahip olduğu belgeler arasında yer almaktadır. Bu sayede servis araçlarımızın yola çıkması için herhangi bir engel olmadan farklı güzergahlar üzerinden kısa süre içerisinde ulaşım sağlanması için hizmet verilmektedir.

Gerekli her türlü belge Firmamızda mevcut olduğundan bu sayede profesyonel hizmet almak isteyenlerin tercih olmaktayız. Yaptığımız işte can güvenliği her şeyden önemli olduğu için bu konuda özellikle gerekli itina gösterilerek bakımlı ve konforlu araç seçenekleriyle ulaşım sağlanması için tercihler yapılmaktadır.

Servis Taşımacılığı Yetki Belgesi

Personelimizin güvenli bir şekilde sabah ve akşam servis ile ulaşım sağlayabilmesi için profesyonel hizmet vermekteyiz. Bu konuda servis taşımacılığı yetki belgesi ile yetkili bir firma olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Kaliteli, istikrarlı ve güvenli hizmet sunmak adına her türlü belge İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan başvuru işlemleri ile tedarik edilmiştir.

Servis Taşımacılığı Yetki Belgemiz
Servis Taşımacılığı Yetki Belgemiz

VIP Servis İstanbul

Servis taşımacılığı hizmetinin lüks araç seçeneklerimizi vererek bu şekilde personelimizin daha konforlu ve güvenli hizmet almasını sağlamaktayız. VIP Servis İstanbul başta olmak üzere diğer iller içinde hizmete başladığımız ilk günden itibaren önceliğimiz her zaman müşterilerimizin can güvenliği memnuniyeti olduğundan bu konuda gerekli hassasiyeti göstererek çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

VIP Servis İstanbul firması
VIP Servis İstanbul firması

Meva Turizm Otomotiv Ltd. Şti. Firmamız gerekli olan her türlü belge ve sertifikaya sahip olarak bu alanda kaliteli hizmet vermektedir.

Servis Taşımacılığı İçin Gerekli Belgeler

Firmamızdan hizmet almak isteyen müşterilerimiz için çözüm ortaklığı sunarak bu konuda daha kaliteli ve etkili sonuçlar elde edilmesi için çalışmaktayız. Vermiş olduğumuz hizmetler ve servis taşımacılığı için gerekli belgeler firmamızda bulunduğundan kurumsal bir firma olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Servis taşımacılığını güvenli bir şekilde yapmak için firmamız gerekli olan her türlü belge ve sertifika ile çalışmalarını en kaliteli şekilde sunmaktadır.

Hizmet verdiğimiz her firma için talep edilmesi durumunda sahip olduklarımız ve sunmuş olduğumuz hizmet konusunda daha detaylı bilgi alınmasını sağlamaktayız. Merak ettiğiniz her türlü konuda sahip olduğumuz belgeleri inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve bu şekilde vermiş olduğumuz kaliteli hizmet hakkında daha fazla bilgi elde edebilirsiniz.

Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi

Servis taşımacılığı, öğrenci servis hizmeti veya yolcu taşıma hizmetimizde toplu taşıma aracı kullanım belgesi sayesinde yetkili olarak hizmet vermekteyiz. Bu sayede herhangi bir sorun teşkil etmeden kesintisiz olarak hizmet sunmaya devam etmekteyiz. Vermiş olduğumuz hizmetin sorumluluklarının farkında olarak yapmış olduğumuz her çalışmada önceliğimiz müşterilerimiz olduğundan bu konuda özellikle gerekli bütün belgeleri ve donanıma sahip olarak çalışmaktayız.

Taşıma hizmetinde can güvenliği

Toplu olarak taşıma yapılırken araç kullanım belgesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan başvurularda verilmektedir. Firmamız bu konuda yapmış olduğu başvuru ile kurulduğu ilk günden itibaren gerekli olan her türlü belgeye sahip olarak profesyonel bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Taşıma hizmetinde can güvenliği için araçlarımızın gerekli bakım ve kontrolleri yapılarak hizmet vermekteyiz.

Servis Güzergâh Kullanım İzin Belgesi

Konu ile ilgili tüm önemli ve gerekli belgelere sahip firmamız tarafından Güzergâh Kullanım İzin Belgesine gerekli izinler alınmaktadır.

Servis Güzergâh Kullanım İzin Belgesi
Servis Güzergâh Kullanım İzin Belgesi

Personel servis araçlarında aranan şartlar

Personel servis araçlarında aranan şartlar

 • Araçlarda araç takip sistemi ve takograf bulunmalı.
 • Sürücülerin ileri sürüş teknikleri eğitiminden geçirilmiş olmalı.
 • Sürücüler ilk yardım eğitimi almış yeterlilik sertifikası bulunmalı.
 • Araç sürücüleri trafik kurallarına ve hız limitlerine eksiksiz riayet etmeli.
 • Araçlar kasko sigortalı olup yolcuların tamamı her türlü kazaya karşı özel koltuk sigortalı olmalı.
 • Araçlar fabrikasından imal edildiği tarihten sonra gelen ilk takvim yılı esas alınmak kaydıyla dokuz yaşından küçük olmalı.
 • 3.2.1993 tarihli ve 21485 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkındaki Yönetmelik ile Türk Standartları Enstitüsü’nün Kasım 2001 tarihli ve TS12257 no’lu Standardına göre;
  1. İmal edilmiş ve iç düzenlemesi yaralanmalara karşı yumuşak bir doku malzemesi ile donatılmış,
  2. Araca ait koltuk adedini gösteren tescil belgesinin, aracın içerisinde görülebilecek bir yere monte edilmiş,
  3. Kapılarının, ikaz sinyali ile sürücülerini uyaracak nitelikte otomatik veya elle kumanda edilebilecek şekilde mekanik olarak imal edilmiş,
 • 18.7.1997 tarihli ve 23053 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde belirtilen,
  1. Esaslara uygun olarak koltuklarında emniyet kemeri,
  2. Standartlara uygun nitelikte ve sayıda kullanılabilir durumda araç, gereç, malzeme ile donatılmış,
  3. Periyodik trafik muayeneleri ile bir yıllık mutad bakım ve onarımlarının yapılmış olması ve altta sıralanan yükümlülüklerin olması zorunludur.

Personel servis araçlarında aranılan şartlar

Personel servis araçlarında aranılan şartlar

Ayrıca servis araçları ile ilgili;

 • Şoförlerin pisiko teknik raporlarının olması.
 • Şoförlerin en az 5-10 yıl arası tecrübeli olması.
 • Şoförlerin Bağımlılık yapacak maddeler ile ilişkisi olmaması.
 • Kaporta düzgün olacaktır.
 • Camlarda kırık yada çatlak bulunmayacaktır.
 • Farları sarı veya başka renk far olmayacaktır.
 • Araçların kornaları havalı korna olmayacaktır.
 • İç göstergeler düzenli çalışır durumda olacaktır.
 • Dış görünüşü itibari ile boyalı ve bakımlı olacaktır.
 • Frenleri tam, gıcırtısız ve dengeli tutabilir durumda olacaktır.
 • Dış yüzeylerinde tehlike oluşturacak biçimde aksesuarlar bulunmayacaktır.
 • Aracın içi temiz, koltukları düzenli ve beresiz olacak, peluş bulunmayacaktır.
 • Bütün kapılar düzenli açılır kapanır durumda olacak, araçların kapıları sürücü tarafından açılacaktır.
 • Işıklandırma için yeterli sayıda lamba çalışır durumda olacak, ancak bu lambalar renkli olmayacaktır.
 • Park lambaları, stop lambaları “Uzun ve kısa huzmeleri” düzenli çalışır ve ayarlanmış durumda olacaktır.
 • Mevcut lastikleri ile aynı ebatta yedek lastiği bulunacak bu lastik yolcuların oturmasını engellemeyecektir.
 • Lastiklerde dışarıdan görülen bombe yada çatlak bulunmayacak ve lastik diş derinliği ¾ den az olmayacaktır.
 • Egzosu ve susturucusu zedelenmemiş olacak, yerine iyi tesbit edilmiş olacak ve çalışırken gürültü yapmayacaktır.
 • Yağ karteri, sanzıman, diferansiyel ve hidrolik deposundan kaçak niteliğinde yağ sızması olmayacaktır.
 • Motorları düzenli çalışır durumda olacak ve egzostan siyah duman çıkmayacaktır.
 • Devridaim ve gergi (ekzantrik) kayışları liflenmiş yada çatlak olmayacaktır.
 • Rot ayarları yapılmış olacak rot ve rotillerde boşluk bulunmayacaktır.
 • Soğutma sisteminin hortumları aşırı yumuşamamış olmayacaktır.
 • Karayolu Trafik Kanununun uygun gördüğü nitelikte yangın söndürücüsü, reflektörleri, çekme halatı, takozu ve ilk yardım çantası bulunacaktır.
işyeri Servis Araç Kuralları Personel Servis Aracı Kuralları

işyeri Servis Araç Kuralları Personel Servis Aracı Kuralları, Personel Taşıma Yol İzin Belgesi, Servis Taşımacılığı Yetki Belgesi, Gerekli Belgeler, Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi hakkında bilgiler https://servistasimaciligi.com web sitemizde 31 Mayıs 2017 tarihinde yayımlanmıştır.

Servis Taşımacılık Sözleşmesi, Ücretleri, KDV Oranı ve Fiyatları ve Personel Servis Kullanmak için Gerekli Belgeler adlı yazımız ilginizi çekebilir.

Meva Turizm

Okul Servis Araçları Sürücüleri ve Personeli Eğitim Kursu

Okul Servis Araçları Sürücüleri ve Personeli Eğitim Kursu

Okul Servis Araçları Sürücüleri ve Personeli Eğitim Kursu4.7 (94.29%) 14 votes Okul Servis Araçları Sürücüleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir