Ana sayfa / Gerekli Belgeler / Okul Servisi Nasıl Olunur – Okul Servisleri Nasıl Çalışır
Okul Servisi Nasıl Olunur
Okul Servisi Nasıl Olunur

Okul Servisi Nasıl Olunur – Okul Servisleri Nasıl Çalışır

Okul Servisi Nasıl Olunur – Okul Servisleri Nasıl Çalışır
5 (100%) 6 votes

Okul Servisi Nasıl Olunur – Okul Servisleri Nasıl Çalışır, Okul Servisleri Nasıl Olmalı, Okul Servis Araçları Sözleşmesi, Çalışma Saatleri, Okul Servisi Nasıl Yapılır, Okul Servis Araçları Sözleşmesi, Okul Servisi Çalışma Saatleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

Okul Servisleri Nasıl Çalışır

Öncelikle okul servisi çalıştırmak istiyorsanız seçtiğiniz şoförler büyük önem arz eder. Şoförün 26 yaşından gün almış olması gerekir. Şoförün E sınıfı ehliyette 5 yıl, B sınıfı ehliyette ise 7 yıllık ehliyetli olması gerekir. Ayrıca bedeni ve psikolojik olarak şoförlük mesleğini icra edebileceğine ilişkin sağlık kuruluşu raporu da olmalıdır. Burada yaş sınırı ise 22’dir. Ayrıca şoförlerin sabıka kaydı, trafik kazasına karışma oranı veya alkollü araç kullanma cezaları gibi hususlar da incelenmelidir.

Okul servisleri nasıl çalışır sorusunun cevabında, okul öncesi çocuklar veya ilkokul öğrencileri için bir de inip binmelerine yardımcı olacak rehber personel gerektiği ayrıntısına da yer vermek gerekir.

Okul Servisleri Hakkında

Günümüzde Okul Servisleri Hakkında bazı bilgileri internet ortamında arayarak cevap bulmak isteyenler için;

Okul servis işi para kazandırır mı, servis minibüsü aylık kazancı, servis işinde para varmı, servis işi yapmak istiyorum, servis minibüsü ne kadar kazandırır
Ve bunun gibi arama yapan kişilerin aklında ki soruların cevaplarını karşılayacağına inandığımız yazımızı sizler için hazırladık.

Okul Servisi Nasıl Olunur

Her evde okula giden en az bir çocuğun olduğunu düşünülürse her insanın servisçi olası geliyor ve aklına okul servisi nasıl olunur sorusu geliyor. Okul servisi İstanbul ilinde yaygın olduğu gibi Türkiye’nin bir çok ilinde aktif olarak verilen bir hizmet olduğundan çıkarılan yönetmelikler her ili kapsamaktadır.

Bu işi yapmak ise özel bir yetenek veya eğitim gerektirmiyor. Servis olarak kullanıma uygun olan bir aracınız ve ehliyetiniz varsa gerisi kolaylıkla halledebileceğiniz şeyler. Sonrasında yapmanız gereken şey esnaf ve zanaatkârlar odasına kaydolmak, vergi levhanızı açtırmak, bir muhasebeci ile anlaşmak ve aracınıza kasko yaptırmak gibi resmi işlerden ibaret. Bu tür işleri herkes kolaylıkla yapabilir ancak önemli olan bu işe girmeden önce hedef kitlenizi belirlemektir.

Okul servisçiliği

Okul servisçiliği işini doğru muhitte yapıyorsanız çok karlı bir iştir. Özellikle büyükşehirlerde müşteri potansiyeli çok yüksektir. Bu yüzden bu işe girmeden önce iyi bir araştırma yaparak, bu işin size getiri ve götürüleri hakkında fikir edinmeli ve risk faktörlerini değerlendirmelisiniz. Böylece bu işe daha sağlam bir şekilde başlayarak, başarısız olma ihtimalinizi daha da azaltabilirsiniz.

Okul servisleri günde en az iki sefer yapsa da genelde daha çok sefere çıkmaktadır. Bu sayede de tek bir araçla birkaç iş yapma potansiyeliniz vardır. Ayrıca okul servisi işi olarak başlangıç yapsanız da zamanla münferit taşımacılık işleri ile de kendinizi geliştirebilirsiniz.

Okul Servisi Nasıl Yapılır

Okul servisi işini yapan kişiler de bir zamanlar sadece bu işin fikir aşamasında olan kişiler. Ancak şu an çoğunun servis firması ve hatta servisçilik zincirleri bile var. Önemli olan bu işe gerekli donanımlara sahip olarak başlamaktır. Daha sonra bu işi yaptıkça edindiğiniz bilgiler ve tecrübe sizi daha geliştirecektir.

Okul servisi nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeden önce okul servisçiliği yapacak olan kişilerin düzenli ve disiplinli sorumluluk sahibi kişiler olması çok önemlidir. Çünkü okula giden öğrenciler her gün ders zili çalmadan sınıflarında yerlerini almalıdır. Bunun için de her gün aynı yerden aynı saatte o öğrenciyi almanız gerekir. Bir sene boyunca her gün bu rutin devem edeceği için de disiplinli bir şekilde çalışmak çok önemlidir.

Okul Servisleri Nasıl Olmalı

Okul servislerinin uyması gereken kriterler yönetmelik ile belirlenmiştir. Okul servisi olarak kullanılan araçlarda camlar öğrencilerin yetişemeyeceği kadar yüksek olmalı ve sabit olmalıdır. Araç iç düzenlemesinde demir aksam ya açıkta olmamalı ya da yumuşak bir cisimle kaplanmalıdır. Bu araçlarda kapılar yalnızca şoför tarafından kumanda edilebilmelidir. Ayrıca araç içerisindeki oturulacak yer adedi aracın her yerinden rahatlıkla görülecek şekilde yazılıp araç içine yapıştırılmalıdır.

Okul servisleri nasıl olmalı sorusuna cevap verirken aracın teknik özelliklerine de değinmek gerekir. Okul servisi araçları temiz, bakımlı ve güvenlikli olmalıdır. En az 6 aylık periyotlarla araçların bakım ve onarımları düzenli olarak yapılmalıdır.

Servis Taşımacılık Sözleşmesi

Servis Taşımacılık Sözleşmesi Örnek
Servis Taşımacılık Sözleşmesi Örnek

Eğer minibüs, midibüs veya otobüs gibi aracınız var ve iş arıyorsanız Meva Turizm firması ile boş vakitlerinizde yada hafta sonları çalışmak isterseniz Meva Turizm Firması web iletişim adresimizden veya aşağıda ki Servis Taşımacılık Sözleşmesi formu doldurmanız yeterli.

Lütfen bekleyin...

Okul Servis Araçları Sözleşmesi

Servis Araç Kiralama Sözleşmesi Örnek
Servis Araç Kiralama Sözleşmesi Örnek

Okul servis araçları sözleşmesi matbu bir şekilde belediyeler veya il milli eğitim müdürlükleri tarafından belirlenir. Bu sözleşmede ilk olarak taraflar belirlenir ve taraflar servisi kullanacak öğrenci ile hizmet veren taşımacıdır.

Sözleşmeye önce bu taraflar yazıldıktan sonra sözleşmede kullanılacak olan tanımlar ter alır. Daha sonra ise sözleşmenin konusu olan taşıma işlemi ve tarih aralığı yazılır.

Sözleşmenin buradan sonra matbudur. Taşımacının sorumlulukları ve yükümlülükleri, şoför, rehber personel, araç özellikleri, teminat, uyuşmazlık gibi hususlar matbu olarak sözleşmede yer alır.

Yani sözleşme yapılırken genel işlem koşulu niteliğindeki tek tip sözleşmede taraflar sadece tarafları yazarak, sözleşmenin tarih ve konusu ile ücreti belirlemektedir.

Sözleşme genel olarak bir eğitim dönemi veya yarım eğitim dönemine ilişkin olarak yapılır.

Okul Servisi Çalışma Saatleri

Okul Servisi Nasıl Olunur; Okul servisleri okula geliş ve gidiş saatlerinde yoğun olarak çalışmaktadır. Mesela okul öncesi eğitimler, kreşler tam gün eğitim veren kurumlardır, 8.00 ve 17.00 saatlerinde servis kullanılır. Tam gün eğitim veren ilkokul ve ortaokullar ise 09.00-15.00 arası eğitim verdiğinden bu saatlerde servis kullanılır. Sabahçı ve öğlenci olarak eğitim gören öğrenciler ise 08.00-13.00-18.00 saatleri civarında servis kullanmaktadır. Tüm bunları düşününce ise okul servisi çalışma saatleri bir hayli esnektir. Bu servislerden hangisine çıktığınıza göre çalışma saatleriniz değişecektir. Ama bir servisin birkaç kez servis sağladığını düşünürsek 07.00’da başladığınız mesaiyi 19.00 gibi bitirebilirsiniz. Tabi aralarda dinlenmek için bol bol vaktiniz olacaktır.

Servis Taşımacılığı Kartı

Okul ve Öğrenci, Dershane, Fabrika, Bireysel veya Personellerin güvenli bir şekilde sabah, öğle ve akşam servis ile ulaşım sağlayabilmesi için profesyonel hizmet verilmektedir. Bu konuda Servis Taşımacılığı Kartı belgesi ile yetkili bir firma olarak çalışmalarımız sürdürülmektedir. Güvenli, Kaliteli ve istikrarlı hizmet adına her türlü belge İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan başvuru işlemleri ile tedarik edilmiştir.

Servis Taşımacılığı Kartı Örnek
Servis Taşımacılığı Kartı Örnek
Servis Güzergâh Kullanım İzin Belgesi

Fabrika (vardiyalı – vardiyasız), Tekstil, Kamu, VİP, Bireysel veya Dershane, Okul, Öğrenci servis hizmetleri konusu ile alakalı gerekli belgelere sahip Meva Turizm firmamız tarafından Servis Güzergâh Kullanım İzin Belgesi izinleri alınmıştır.

Servis Güzergâh Kullanım İzin Belgesi Örnek
Servis Güzergâh Kullanım İzin Belgesi Örnek
Okul Servisi Nasıl Olunur – Okul Servisleri Nasıl Çalışır

servistasimaciligi.com web sitesinde Okul Servisi Nasıl Olunur – Okul Servisleri Nasıl Çalışır, başlıklı yazımızda; Okul Servisleri Nasıl Olmalı, Okul Servis Araçları Sözleşmesi, Çalışma Saatleri, Okul Servisi Nasıl Yapılır, Okul Servis Araçları Sözleşmesi, Okul Servisi Çalışma Saatleri hakkında bilgiler 4 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı.

Okul Servisi Nasıl Olunur; İşyeri Servis Araç Kuralları, Personel Servis Aracı Kuralları ve Personel servis araçlarında aranılan şartlar hakkında ki yazımız ilginizi çekebilir.

Meva Turizm

Okul Servis Araçları Sürücüleri ve Personeli Eğitim Kursu

Okul Servis Araçları Sürücüleri ve Personeli Eğitim Kursu

Okul Servis Araçları Sürücüleri ve Personeli Eğitim Kursu4.7 (94.29%) 14 votes Okul Servis Araçları Sürücüleri …

Bir yorum

  1. Hayirli gunler.. okul yada personel servisi yapmak istiyorum daha once hic yapmadim bu isi.. kendi aracinla yapmak istiyorum nasil bir yol izlemeliyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir