Ana sayfa / Gerekli Belgeler / D2 Belgesi Nedir? Sorgulama, Kiralama, Fiyatı, Gerekli Evraklar
D2 Belgesi Nedir? Sorgulama, Kiralama, Fiyatı, Gerekli Evraklar
D2 Belgesi Nedir? Sorgulama, Kiralama, Fiyatı, Gerekli Evraklar

D2 Belgesi Nedir? Sorgulama, Kiralama, Fiyatı, Gerekli Evraklar

D2 Belgesi Nedir? Sorgulama, Kiralama, Fiyatı, Gerekli Evraklar
5 (100%) 7 votes

D2 Belgesi Nedir? Sorgulama, Kiralama, Fiyatı, Gerekli Evraklar, Okul Taşıtı, Ulaştırma Bakanlığı, Sözleşmesi, Başvuru Dilekçesi, Örneği, D2 Belgesi Olan Firmalar, D2 Belgesi Okul Taşıtı, D2 Belgesi Fiyatı, ücreti hakkında bilgiler yer almaktadır.

D2 Belgesi Sorgulama

D2 belgesi ile minibüs alıp taşıma yapmak isteyenler bu belgelerin yetkili olup olmadığını da merak ediyorlar. Bu sebeple belgelerini sorgulama imkanı sayesinde belgenin detaylarına ulaşabiliyorlar ve yetkilerini kontrol edebiliyorlar.

E-Devlet gerekli bilgilerin doldurulması ile bu sorgulamayı yapmaya imkân sağlayan en güvenilir adrestir.

D2 belgesi sorgulama işlemi yaparak belge detaylarına ulaşıldığında belge daha iyi tanınmış olacak ve bazı kiralama durumları için ihtiyaç duyulacaktır. Bu işlemlerin güvenle yapılabilmesi de devlet kapısından geçer. Belgenin detaylarına ulaşıp, sorgulama yapmak isteyen E-Devlet üzerinden bu imkana sahip olduklarını bilmelidirler.

D2 Belgesi Kiralama

D2 belgesine sahip olup da çeşitli araçlar için de yetkilendirme yaparak para kazananların sayısı son zamanlarda artmaktadır. D2 belgesinin düzensiz aralıklarla, özgürce taşıma yapabilme yetkisini kullanan belge sahipleri bu belgelerini kiraya verebiliyorlar.

D2 belgesi kiralama sayesinde özgürce yapılan turlar artmış, insanlar hem para kazanıp hem de dilediği şekilde seyahat etme hakkına kazanmışlardır.

D2 belgesinin kiralanması için gerekli muhataplar aranıp bulunduktan sonra anlaşma kendi aralarında sağlanmaktadır. Belirli bir fiyat kiralama için geçerli değildir. Sabit fiyata sahip olmayan bu sektör için sektör içinde belirlenmiş ortalama rakamlar vardır.

Bu rakamlara uygun olarak D2 belgesi kiralaması yapabilir ya da mevcut belgenizi kiraya vererek para kazanmaya olanak sağlayabilirsiniz.

D2 Belgesi Nedir? Sorgulama, Kiralama, Fiyatı, Gerekli Evraklar

Şehirlerarası ya da şehir içi yolcularını tarifesiz olarak kendi anlaşması ile taşıyan minibüslerin yetkilendirme belgesine D2 denilmektedir.

Belirli bir tarifeye mecbur kalınmaksızın yolcu taşıyabilme yetkisine sahip olmak için D2 belgesine sahip olmak gerekir.

D2 belgesi nedir? diye merak edenler için bu belgenin bir yetkilendirme belgesi olduğu söylenebilir.

Kişisel olarak turlar ya da organizasyonlar için toplu taşıma hizmetini verebilmek için dizayn edilen minibüslerde bu belgeye ihtiyaç duyulur. D2 belgesini kullanabilmek için araçları da yetkilendirmek gerekir. Bu belge ile taşıt başına 90 TL verilerek araçlar yetkilendirilebilmektedir. D2 belgesinin çıkartılabilmesi için gerekli olan sermaye ise yaklaşık olarak 30.000 TL civarındadır.

Meva Servis Turizm Firması olarak; D2 Belgesi Nedir? Sorgulama, Kiralama, Fiyatı, Gerekli Evraklar adlı konumuzun işinize yarayacağını umuyoruz.

D2 Belgesi Fiyatı

Belgeye sahip olabilmek için yeterli şartlar oluşmalıdır. Ardından maddi imkana da ihtiyaç duyulur.

Yetki Belgesi Ücretleri
D2 31,859 TL. Otobüsle Yurtiçi Tarifesiz Yolcu Taşımacılığı
D3 10.616 TL. Otobüsle Yurtiçi Kendi Personelinin Taşınması
D4 8.203 TL. Otobüste 100 km.’ye Kadar Şehirlerarası ve İl içi Yolcu Taşımacılığı
D1 63.722 TL. Otobüste Şehirlerarası Tarifeli Yolcu Taşımacılığı
B2 53.097 TL. Otobüsle Uluslararası ve Yurtiçi Tarifesiz Yolcu Taşımacılığı
B3 10.616 TL. Otobüste Uluslararası ve Yurtiçi Kendi Personelinin Taşınması
B1 106.201 TL. Otobüste Uluslararası ve Şehirlerarası Tarifeli Yolcu Taşımacılığı
F2 12.736 TL. Uluslararası ve Yurtiçi Yolcu Taşıma Acenteliği
Fl 8.491 TL. Yurtiçi Yolcu Taşıma Acenteliği
Yetki Belgesi Fiyatları
Uyarma 98 TL.
Her Bir Taşıt Kartı 98 TL.
Taşıma Özel İzin Belgesi 206 TL.

Tüm evraklar tamamlandıktan hemen sonra harç niteliğinde olan belge fiyatının yatırılması gerekir.

Bu fiyat 29.063 TL olarak belirtilmiştir. 90 TL de en az bir araç için ödenecek olan tutardır. Yani D2 belgesi fiyatı olarak belirtilebilecek olan rakam ortalama 30.000 TL’dir. 30.000 TL nakit para bulundurmak D2 belgesi çıkartmanın zorunluluğu arasında yer almaktadır. Farklı bir ücret ödenmez. D2 belgesinin ücreti olarak bu rakam geçerlidir.

Ekstra olarak belge yetkilerinizi farklı bir araçta kullanabilir ve bunun için ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Araç başına 90 TL yeterli olacaktır. Minibüsler yetkilendirilerek 90 TL ile aktif yolcu taşımaya açık hale gelecektir.

D2 Belgesi İçin Gerekli Evraklar

Turlar için ya da uzun seyahatler için ihtiyaç duyulan taşıma belgesi D2 için çeşitli şartlar aranmaktadır.

Bu şartları yerine getirenler D2 belgesine sahip olma şansını da yakalarlar. DY2 belgesine sahip olan bir yönetici istenir. Bu yöneticiliği sembol eden bir belge gerekli evraklar arasında yerini almalıdır. Asgari kapasite şartının yeterli olduğuna dair belge de hazır bulundurulmalıdır.

D2 belgesi için gerekli evraklar tamamlandıktan ve teslim edildikten sonra başvuru yapılır ve onay beklenir. Onay sürecini hızlandırmak isteyenler gerekli belgeler arasına unvan ismi ekleyebilirler. Özel not olarak verilen belgelerde unvan ismi belirtilirse faydalı olacaktır.

D2 Belgesi Okul Taşıtı

D2 belgesi ile rutin servis yerine özgürce planlanan servisleri gerçekleştirebilmek okul servis sektöründe de bu belgeye olan ihtiyacı ortaya çıkarmıştır. Okul servisinde de standart bir taşıma ücreti ve saati olmaz. Öğrencilerin derslerine göre kendiniz planlarsınız çıkış saatlerinizi buna göre belirleyebilirsiniz.

Okul Servisi Nasıl Olunur – Okul Servisleri Nasıl Çalışır başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.

D2 belgesi okul taşıtı için kullanılabilir ve gerekli olan belgedir. Yetkilendirmenizi okul servisi taşıtınız için yaptıktan sonra dilediğiniz okul ile anlaşabilir ve öğrenci taşımaya başlayabilirsiniz. Birçok büyük şehirde okul taşıtlarının sahipleri bu belgeye sahip olmak için harekete geçmiştir. Belge sahibi olmayan fakat okul taşıtını kullanmaya devam etmek isteyenler de D2 belgesi olan firmalar ve kişilere ulaşarak sözleşme ile belgeyi kiralamaya yönelmişlerdir.

Ulaştırma Bakanlığı D2 Belgesi

Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmak isteyenler bu belgeye sahip olmak istiyorlar. D2 belgesi bu bakanlık sayesinde çıkartılabilmektedir.

Mevzuat ile ilgilenmeden, iş kaybı yaşamadan, sıra beklemeden, maliyet kaybı yaşamadan Ulaştırma Bakanlığı sitesine girebilir ve D2 yetki belgesi için gerekli şartları öğrenebilirsiniz.

Bu şartları yerine getirirseniz işlemleriniz çok hızlı bir şekilde gerçekleşir ve istediğiniz belgenin sahibi olabilirsiniz. Ulaştırma Bakanlığı D2 Belgesi sayesinde hür bir şekilde belge sahibi olarak ister kiraya verebileceksiniz ister de dilediğinizce kişiyle anlaşıp özel taşımalar yapacaksınız. Bu imkan ve ayrıcalığa sahip olmak adına Ulaştırma bakanlığı web sitesini inceleyebilirsiniz.

D2 Belgesi Kiralama Sözleşmesi

D2 belgesini kiralayan kişi de belgeye sahip olmak isteyen kişi de kendisini garantiye almak isteyecektir. Bu sebeple de sözleşme iki taraf için de geçerli olacaktır. Noter onayı alınırsa taraflar imzalamış ve onaylatmış olduğu anlaşma şartlarına bağlı kalmak zorunda olacaklardır.

D2 belgesi kiralama sözleşmesi yapma zorunluluğu yoktur. Bu zorunluluk sadece belgeyi kiralayan ve belgesini kiraya verenlerin birbirini tanımamaları halinde karşılıklı teminat yerine geçecektir. Bu yüzden sözleşmenin şartları iyi araştırılmalıdır.

Sözleşme maddeleri her iki taraf için de yapıcı olmalı ve kabul görmelidir. Belgeyi kullanım hakkı kazanan ve belgesini kiraya veren kişilerin güvencesi olan bu sözleşme maddeleri bu amaca uygun hazırlanmalıdır.

D2 Belgesi Olan Firmalar

D2 belgesinin nasıl ve nereden alınacağı, hangi şartları içerdiğini ve çeşitli sermaye şartlarını araştırmaktan ise sıradan bir yolcu için gerekli olan araştırma konusu D2 belgesine sahip olan firmalardır.

Bu firmaların bilinmesi servis taşımacılığı ve yolculuk için seçilecek olan minibüsü ve firmayı da ortaya çıkaracaktır. Yolcuların bu meraklarını gidermesi için D2 belgesi olan firmalar araştırmasını kolaylaştırıyor ve D2 belgesine sahip olanlar ile iletişime geçmenizi sağlıyoruz.

D2 belgesine sahip olduğunu söyleyenler için de sorgulama sistemini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. D2 belgesi olan firmalara ancak E-Devlet üzerinden yapılan D2 belge sorgusu ile emin olunabilir ve firmalara bu sayede ulaşılabilir. Bu aşamadan sonra belge sahibi firmalara güvenebilir ve dilediğinizce yolculuk yapabilirsiniz.

D2 Yetki Belgesi Başvuru Dilekçesi Örneği

D2 Yetki Belgesi Başvuru Dilekçesi Örneğini görüntülemek için resme tıklayınız.

D2 Yetki Belgesi Başvuru Dilekçesi Örneği
D2 Yetki Belgesi Başvuru Dilekçesi Örneği
D2 Yetki Belgesi Başvuru Formu Örneği
D2 Yetki Belgesi Başvuru Formu Örneği
Trafik Cezaları
Trafik cezaları
Tescilli aracı plakasız kullananlar 1.763 TL.
Yönetmeliğe aykırı plaka takanlar 427 TL.
Araç muayene süresini geçirenler 95 TL.
Kırmızı ışığı ihlal edenler 206 TL.
Yasak alana park edenler 95 TL.
Saygısız araç kullananlar 95 TL.
Kış lastiği takmayanlar 625 TL.
Sürücü belgesiz araç kullananlar 1.763 TL.
Trafik işaret veya levhasına uymayanlar 95 TL.
Hız sınırlarını yüzde 30’dan fazla aşanlar 427 TL.
Çeşitli Araç veya Cep Telefonu kullanarak araç sürenler 95 TL.
D Yetki Belgeleri
D2 Belgesi Nedir? Sorgulama, Kiralama, Fiyatı, Gerekli Evraklar

https://servistasimaciligi.com/ 14 Temmuz 2017 tarihinde D2 Belgesi Nedir? Sorgulama, Kiralama, Fiyatı, Gerekli Evraklar adlı konumuzda; Okul Taşıtı, Ulaştırma Bakanlığı, Kiralama Sözleşmesi. Başvuru Dilekçesi, D2 Belgesi Olan Firmalar, D2 Belgesi Okul Taşıtı, D2 Belgesi Fiyatı, ücreti hakkında bilgiler derlendi.

Meva Turizm

Okul Servis Araçları Sürücüleri ve Personeli Eğitim Kursu

Okul Servis Araçları Sürücüleri ve Personeli Eğitim Kursu

Okul Servis Araçları Sürücüleri ve Personeli Eğitim Kursu4.7 (94.29%) 14 votes Okul Servis Araçları Sürücüleri …

Bir yorum

  1. Slm d2 ve tursap 5 yıllık fiyat nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir